| CookieDipRo a întrebat:

Salut TPU, ce inseamna Relatii Publice? Ce pot face dupa facultatea aia si ce studiez mai exact acolo (explicati pe larg)? Imi pot alege si o limba straina pentru faculate? Ce materii se fac acolo?

1 răspuns:
| Andredrei a răspuns:

Relatiile publice pe scurt reprezinta acel domeniu dintr-o firma care se preocupa de imaginea firmei, de cum este perceputa si o imbunatateste in ochii consumatorilor. Cam asta ar trebui sa iti doresti sa faci pe viitor daca vrei la acea facultate