| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot alege cursurile la facultatea de litere si stiinte, profil filologie, UPG? Pot alege cursurile pe care vreau sa le urmez liber, sau tin de specializarea pe care o doresc? De exemplu, eu imi doresc sa studiez limba engleza contemporana si engleza aplicata; limba spaniola, si relaţii publice, comunicare, protocol şi secretariat; este posibil sa le urmez pe acestea? De asemenea, exista un numar maxim sau minim de cursuri pe care ti le poti alege? Orice detaliu pe care mi-l puteti oferi va fi de mare folos!
Stiu ca sunt niste intrebari stupide, dar inainte de a lua o decizie as vrea sa stiu in ce anume ma bag.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| white_2190 a răspuns:

Parerea mea este sa faci un mic drum la facultatea unde vrei sa te inscrii si sa ceri informatiile aceste la secretariat sau daca esti mai comod/a sau nu esti in aceeasi localitate cu facultatea poti cauta pe net un nr de tel al facultatii si sa ceri informatii direct la telefonhappy este cel mai sigur

1 răspuns:
| Hmmmmmm a răspuns:

Intreaba la facultatea din orasul respectiv