| RamonaV a întrebat:

Cine imi poate spune, mai exact, cum sta treaba cu admiterea la limbi straine Cluj sau Bucuresti? Ma refer, spre exemplu daca vreau sa dau la Norvegiana-Engleza, examen de admitere dau numai din engleza? Sau daca deja stiu engleza la un nivel avansat si vreau sa aleg la A norvegiana, pot alege la B o limba asiatica sau este obligatoriu sa aleg la B o limba de circulatie internationala (ex: engleza, spaniola, germana etc. ) si sa dau examen din acea limba? Va rog sa ma lamuriti amanuntit, daca este posibil. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ți-am răspuns mai multe la cealaltă întrebare.
Aici Menționez ca la București nu au norvegiană. Limbile nordice pe care le au sunt suedeza și neerlandeză, dar se mai schimba și e posibil sa se bage și norvegiană.
Cum spuneam, poți da examen la ce vrei ca sa intri la ce vrei.
Găsești pe site-ul facultății combinațiile pe care le poți face.