| DerpinaXD a întrebat:

Mă interesează admiterea la Facultatea de Limbi și Literaturi străine București. Aș vrea să dau examen de admitere la engleza și germană pentru specializarea A. Știe cineva cam ce nivel trebuie sa am la germana pentru examen? Cat de accesibil e? Unde pot sa găsesc modele de examen? Orice informație este binevenita. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| AndreiWolf a răspuns:

Trebuie sa stii acea limba ca un vorbitor nativ pentru a trece examenele si daca le treci poti sa faci transfer pentru a merge la o facultate de peste hotare.