| deffer a întrebat:

Salut TPU,este posibil sa ma transfer in cadrul facultatii de la un profil la altul? De exemplu,in cazul meu,vreau sa ma transfer de la profilul de mate-info la profilul de info(unde se face doar info), tin sa mentionez ca invat la Facultatea de Matematica si Informatica din Bucuresti.
Funda

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!