| AlisPretty a întrebat:

Eu cunosc programare pentru web, adica stiu HTML, CSS, JavaScript, PHP si MySql. Partea mai trista este ca gasesc locuri de munca dar nu ma cheama la interviu.
Vreau sa imi dati niste sfaturi ce sa fac ca sa castig niste bani.
Mai este cineva de aici care stie programare?
Daca vrea cineva sa ma contacteze vorbim mai mult despre acest lucru lasati-mi un mesaj.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil CV tau este gol daca nu te cheama. piata este in plina dezvoltare si sunt o groaza de job uri pe programare web.

Porbabil lipsa unei facultati iti trage cv in jos tare.

sunt o groaza de site uri unde gasesti prouiecte ca freelancer. unul ar fi chiar
http://www.freelancer.com/

| RoIT a răspuns:

Daca companiile nu te cheama inseamna ca cv tau nu a fost convingator.
Iti recomnd un site pe mess iti trimit un mesaj privat cu el si acolo vei gasi persoane care au nevoie de un site de cate ceva si platesc.