| Daniel7799 a întrebat:

Fara misto. happy
Se poate face voluntariat in campania electorala (impartit pliante, lipit afise etc), fara a avea varsta de majorat si fara a face parte din partid?
Daca da, cum se procedeaza?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La noi nu se practica voluntariatul electoral, in beneficiul unui partid.Si apoi, chiar daca s-ar practica, nu cred ca minorii ar fi acceptati sa presteze vreo activitate.

| justanotheruser99 a răspuns:

Asta nu se numeste voluntariat. E mai mult propaganda si trebuie sa fi major ca sa faci asta.
Iti sugerez sa te interesezi la o casa de copii sau de batrani. In general acolo se cauta voluntari. Succes!