| BadSirChaos a întrebat:

imi poate face cineva o lista concreta cu meseriile mai banoase ce se pot face dupa liceu, in functie de liceu? Ex: liceu biologie chimie- medic/ farmacist etc; bilingv- translator. Multumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa liceu urmeaza faculatea, liceul nu te specializeaza pe nimic, iar meseria e banoasa daca o faci tu sa fie banoasa

| BadSirChaos explică:

Bine, si la ce facultati ai putea merge dupa licee cu anumite profiluri?
De ex sunt foarte bun la biologie, la chimie, la engleza si la romana, deci, prefer bio-chimie sau bilingv happy.