| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce meserii au ca domeniu profilul de biologie-chimie.

Vreau meserii in afara de acestea: chimist, medic, farmacist sau medic veterinar!

Multumesc mult! O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu doresti sa urmezi o facultate, poti opta pentru meseria de laborant intr-un laborator de analize fizico- chimice, bacteriologice( din cadrul industriei alimentare, din cadrul unor institutii de supraveghere si control sau din cadrul spitalelor sau centrelor de diagnostic ).

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Ai putea sa fii si profesor de Matematica, informatician, biolog, profesor de Educatie Fizica-se da examen si la Bilogie la admitere, fizician si orice iti doresti sa fii, daca reusesti sa intri la facultate.