| N3v3rQ a întrebat:

la ce profil ziceti sa dau?
Stiu: Matematica foarte bine, romana putina, engleza putina,franceza deloc, fizica putina la fel si chimie, desen ma pricep si la muzica, istorie nu-mi place da am 9, cultura civica imi place putin am 9 la ea, religie nu-mi place da am 10 laughing, latina imi place, geografia imi place putin, biologie imi place, sport imi place,
Sunt felu de baiat care-i place aventura si imi place sa colaborez cu calculatorul, as da la mate-info dar nu prea stiu fizica si chimie deci ce imi sugerati la ce profil sa dau sunt clasa a 8 happy
Multumesc anticipat!

Dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Pai daca stii matematica si iti place PC-ul da la mate-info. Oricum, la chimie o sa reiei tot ce ai facut in clasa a8-a si o sa mai pricepi ceva, la fizica invata, o sa te ajute. Mai bine te duci la un profil unde stii ca poti face ceva, decat sa te duci la alt profil si sa fii ultimul din clasa. Daca iti place latina poti sa te duci si la filologie [ ca mine ], dar trebuie sa stii si romana, dar nu-i nimic, inveti. happy Acum, depinde ce vrei sa faci dupa ce termini liceul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca le ai cu desenul poti sa te gandesti si la arhitectura (trebuie un pic de viziune in spatiu...dar oricum se formeaza in timp). Ai nevoie de matematica.

| NumeciudatT a răspuns:

Mate-info. daca stii matematica si te pricepi la calculatoare e ok ( fizica si chimia se invata.nu e chiar asa de grea)