| superpissy40 a întrebat:

La ce profil as putea sa ma duc? Ma pricep la majoritatea materiilor mai putin fizica si un pic latina.

-Engleza: imi iese media 10 si ma pricep si imi place
-Geografie: imi iese media 10 ma pricep cat de cat si imi place
-Civica: imi iese media 9 si nu prea ma pasioneaza
-Romana: imi iese media 9 si ma pricep si imi place cat de cat
-Desen: imi iese media 10 dar e ora liberalaughing
-Muzica: imi iese media 10 si la fel ca la desen
-Religie: imi iese media 10 si la fel ca la muzica si desen
-Istorie: imi iese media 10 si ma pricep si imi place
-Mate: imi iese media 8 sau 9 cred si ma pricep si imi place
-Chimie: imi iese media 9(doamna m-a ascultat ora de ora dar tot 9 imi iese medialaughing ) si imi place
-Franceza: imi iese media 10 si imi place love struck
-Optional de mate: am doar un 10 dar cred ca imi iese media 10 ca ne-a dat o tema si sigur iau 9 sau 10
-Fizica: am doar un 8 si nu prea ma pasioneaza si trebuie sa ne aduca niste teste..cred ca imi iese media 8 sau 7.
-Tehnologie: imi iese media 10 si e ora liberalaughing doamna ne pune nota pe caiete
-Biologie: imi iese media 10 si imi place love struck
-Sport: nu stiu ce note am dar presupun ca un 9 si cred ca 9 imi iese media
-Latina: nu prea ma pasioneaza am 2 de 8
-Purtare: 10 big grin

Scuze ca am scris atat de mult si ca am repetitii si multumesc ca ati citit tot.Nu prea as vrea la filologie fiindca dau teza la latina, iar la mate-info e un pic cam greu...Ca la bac se da M1 la mate...M-as indrepta spre stiinte ale naturii.Astept si parerile voastre. Funda! happy

11 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Si eu am cam aceleasi medii si m-am gandit sa ma duc la mate-info/stiinte ale naturii.Ce poate fi as greu?thinking Ai mai putea alege economicul.

| marius577 a răspuns:

Iti multumim ca te-ai laudat cu mediile tale de 10.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai intai te gandesti ce ai vrea sa faci in viitor, personal ti as recomanda mate info, ai calea deschisa catre aproape toate facultatile

| alexs99 a răspuns:

Daca nu te pasioneaza latina nu e bine la Filologie,daca nu-ti place fizica e cam greu la Stiinte ale Naturii, iti recomand Stiinte Sociale, se pune accentul pe romana, istorie, limbi straine si materiile specifice profilului(logica/psihologie/filosofie etc.).
O zi buna.

| ElenaSA a răspuns:

Da, spre Stiinte ale naturii pentru ca ai note mari la Biologie, Chimie si iti place Matematica.Dar ai putea merge si la Stiinte sociale.

| Kriss96 a răspuns:

Daca tu crezi ca te poti descurca la biologie, fizica si chimie atunci stiintele naturii sunt pentru tine. Fizica iti trebuie mai putin, dar in principal biologie si chimie mananci. Si mate vei face, dar nici chiar ca la mate-info.

| denyemy a răspuns:

Incearca la Biologie daca iti place.

| denyemy a răspuns:

Poti sa mergi pe profil uman, stiinte sociale, astfel nu dai teza la latina, daca de asta fugi, iar stiintele naturii e la fel un profil pe care l-ai putea pentru ca te pasioneaza biologia.Deci unul din cele doua, depinde insa de liceul la care vei merge si, evident, conditiile de admitere.

| Ionita_Andreea_1998 a răspuns:

Eu sunt la mate-info de 2 ani si este destul de greu si materia este grea ( ma refer la mate ) iar eu am luat 9, 85 la examen si am terminat cu 10 la mate in toti anii de gimnaziu. Stiinte ale naturii ti se potriveste ( parerea mea ) si nici nu este asa de greu. Spar ca te-am ajutat cat de cat.

| Valea_Robert_1998 a răspuns:

Buna happy eu unu` sunt la liceu si la ce medii ai cel mai bine ar fi sa optezi pentru filologie intensiv englezatongue eu la profilul asta sunt si e foarte usor + ca din clasa a 10-a scapi de matematica, chimie, biologie etc. materiiele astea cu cifre happy Funda?

| mihaela45 a răspuns:

Uman,zic