| alexionut45 a întrebat:

luptator de judo este o cariera buna? adica se castiga bine?

11 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu prea se castiga, iar pentru banii aia putini trebuie sa fii foarte bun.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Da poti face cariera din asta acum esti luptator iar cand timpul va trece poti deveni instructor.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se castiga foarte mult daca ajung sa iei macar podiumul pe tara, dar sincer iti spun ca antrenor nu se castiga deloc bine.

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Daca nu o sa ai elevi?

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Numai la profesionisti

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Depinde de cati elevi ai...

| gozzila a răspuns:

Daca vrei sa faci cariera in ceva nu alege dupa bani, dupa o perioada nu vei avea nici o satisfactie, alege sa faci ceva cu placere (iti spun din experienta)

| alexionut45 explică (pentru gozzila):

Dar se poate face cariera din asa ceva?

| Zeppa03 a răspuns (pentru alexionut45):

Normal ca poti face cariera din asa ceva. E un sport olimpic, si din fericire suntem buni la asta. Poti castiga bani numai daca esti foarte bun, adica in primii 5 din lume. Poti face orice, numai sa vrei, cel mai important e sa iti placa.

| unul1 a răspuns (pentru alexionut45):

In Romania cum nu este promovat sportul, nu prea. Eventual ca si profesor... dar o sa fie si problema banilor.

| Elena_Lavinia_1997_D3x5 a răspuns:

Da, se castiga foarte multi bani in judo!