| Zephyr a întrebat:

ma gandesc de mult timp la ce cariera voi avea si la ce facultate ma voi duce.
As vrea sa ma fac medic dar nu ma vad intr-un spital,,,, in schimb ma vad intr-o masina de curse, mi-au placut masinile de mic si inca imi plac. As vrea sa stiu daca se castiga bine si daca exista vreo facultate pentru "curse de masini" sau drifting in Romania.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultate pentru masini de curse? pe bune?

sa devii pilot ai nevoie in primul si in primul de foarte multi bani. Trebuie sa detii o masina de genul asta, sa te duci la foarte multe concursuri sa ai sponsori samd... nu te faci pilot peste noapte

| mihai69 a răspuns:

rolling on the floor
Ei, oricum de la mașini de curse, tot la spital ajungi. Așa că mai bine încerci să ajungi acolo „de cealaltă parte a baricadei". Opinia mea...

| sabinabujor2 a răspuns:

Se castiga foarte bine in curse, dar trebuie sa fii si EXTREM de bun pentru a practica aceasta meserie.Si nu e asa de usor: ai nevoie de sponsori,masina, mecanici, piese de schimb, bani de reparatii, alti bani pentru a intra in cursa...e un sport EXTREM! de costisitor si dificil.Ai putea sa te faci medic si pasiunea pentru masini sa ramana doar un hobby.Nu stiu daca exista vreo scoala pentru asa ceva, dar cred ca au invatat si pilotii de formula 1 de unde sa conduca asa.Mai intai du-te si informeaza-te la o scoala de soferi, acolo iti vor da detalii.Succes in a-ti indeplini visul, daca chiar asa iti doresti, dar mai intai incepe de jos:incearta ca faci "gogosi" intr-o parcare goala.