| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste subiecte de la examenul de admitere la facultatea de geologie sectia inginerie geologica de anii trecuti? De preferat mai multe link-uri. FUNDA si multumesc anticipat.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate ( la ce facultate/universitate )...

Spre exemplu, la Iaşi :

"Condiţii de admitere :
Pe baza rezultatelor examenului de bacalaureat, astfel:
■ 30% din nota obţinută la bacalaureat la proba E a) - probă scrisă comună pentru elevii de la toate filierele, profilurile şi specializările (Limba și literatura română);
■ 40% din nota obţinută la bacalaureat la proba E c) - probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare - (Istorie, Matematică);
■ 30% din nota obţinută la bacalaureat la proba scrisă la alegere, E d), (Geografie, Logică şi argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie, Fizică, Chimie, Biologie, Informatică);

Criterii de departajare a candidaţilor cu aceeaşi medie aflaţi pe ultimele locuri din lista candidaţilor admişi:
1. media de la bacalaureat
2. notă probă E c)" - SURSA :
http://www.geo.uaic.ro/index.php/admitere/licenta/liccond

În funcţie de localitate & materie ( de admitere ), mai CAUŢI pe Google :)

Toate cele bune.