| PurpleAngel a întrebat:

Facultatea de geologie si geofizica Bucuresti. Inginerie geologica. Cine ma ajuta cu cat mai multe informatii? Va rog!

2 răspunsuri:
| BlackOnix a răspuns:

Eu sunt la geologie anul 2. Eh ce pot sa zic, trebuie in primul rand trebuie sa te pasioneze domeniul geologic, tectonica, studiul mineralelor si al rocilor. La inginerie faci 4 ani, se face mai multa matematica, si spre deosebire de un geolog, vei putea proiecta foraje si vei avea sanse mai mari sa lucrezi in industria petroliera, de unde se castiga foarte multi bani in afara. E mai mult o meserie de teren. Uite un link http://en.wikipedia.org/wiki/Engineering_geologist