| Eastwood a întrebat:

momentan urmez facultatea de Asistenta sociala, sunt la master, tarziu mi-am dat seama ca nu ma prea regasesc in acest domeniu, as dori sa ma reprofilez in ceva mai de viitor, nu stiu, imi puteti da niste sugestii?
De exemplu ce cursuri as putea urma?
Nu as vrea ceva pe o perioada mai mare de 2/3 ani!
Va multumesc!

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Pai noi nu ghicim in stele ce iti place sau ce talente ai.
Eu sunt in domeniul IT si fac o facultate de inginerie electrica si stiinta calculatoarelor anul 4.
IT-ul se imparte in mai multe subcategorii. Si cand vezi cum castiga un prieten care face master cu 6 ore/zi undeva la 8.500 de lei in mana cu contract (nu la negru sau ceva) o sa vezi cum vine motivatia happy.
Banii oricum vin, ideea este sa iti faci ce iti place.
Doar tu stii ce vrei.
Succes!