| MusicGabyBoy a întrebat:

O intrebare adresata celor care vor sa se inscrie la Academia de Politie A.I.Cuza. Daca aleg Facultatea de Politie, in cati ani voi iesi de acolo? Sau daca aleg Facultatea de Politie, am posibilitatea sa ma duc pe specializarea "Drept"?
Nu sunt la curent cu multe lucruri si chiar mi-ati fi de ajutor.
Pana cand ma pot inscrie? (o zi, o luna)
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al Academiei de Politie si gasesti raspunsurile la intrebari.

| NOC a răspuns:

In functie de specializare, poti termina in 3 sau 4 ani (in cazul in care alegi specializarea Drept). Cererile de inscriere se depun pana pe 27 mai.

Daca ai alte intrebari, poti vizita http://cadeti-academiadepolitie.ro