| sGlx a întrebat:

Peste 2 ani vreau sa ma duc la academia fortelor aeriene sau la Facultatea de Inginerie Aerospaţială a Universităţii Politehnice din Bucureşti.Stie cineva daca la facultatea de inginerie aerospatiala se fac ore de zbor? Daca da se fac cel putin o mie?

1 răspuns:
| armygirl a răspuns:

Din câte cunosc eu, nu, nu se fac ore de zbor. Dacă într-adevăr îți dorești să zbori, te sfătuiesc să mergi la Academia Forțelor Aeriene, unde vei face cu siguranță ore de zbor.

Acum, depinde e tine. Dar de la Facultatea de Inginerie Aerospațială ieși inginer și nicidecum pilot. Adică se bazează mai mult pe fizică, matematica și din câte am mai văzut și ceva chimie.

Sper că te-am ajutat! happy