| AlexrAul456 a întrebat:

Stie cineva cat este salariul in armata americana, adica la SEAL?

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Salariul mediu pentru luptatorii SEAL cu 10 ani de experienta este de circa 54.000 dolari pe an, adica 4.500 dolari pe luna, scrie ABCNews.com. La castig se adauga si alte beneficii, precum o casa asigurata de Departamentul Apararii sau bani pentru haine.

Unii luptatori SEAL, care exceleaza in actiune si au grade mai ridicate sau sunt decorati, pot primi si peste 100.000 de dolari pe an.

Salariul mediul al unui soldat SEAL este comparabil cu cel din invatamantul american preuniversitar, de 55.350 dolari pe an. "Spre deosebire de luptatorii SEAL, care lucreaza un an intreg, cu un concediu de maxim cateva saptamani, profesorii au doua-trei luni libere in fiecare vara", spune Lori Taylor, profesor la Bush School of Government and Public Service din cadrul Texas A&M University.

4 răspunsuri:
| Nicu20005 a răspuns:

Oricum nu ajungi acolo, stai linistit, aia accepta doar oameni cu cetatenie americana... +ca iti trebuie forta fizica si psihica foarte mare

| AdmiNuL a răspuns (pentru Nicu20005):

Poate el a intrebat doar de curiozitate. Nu mai raspunde doar pentru un raspuns in plus.

| AlexrAul456 explică (pentru Nicu20005):

Am intrebat doar, si stiu ca iti trebuie cetatenie americana.

| AlexrAul456 explică (pentru AdmiNuL):

Asa e.