| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la scoala profesionala in Bucuresti si cand am vrut sa zic ca vreau o meserie,am vrut la Calculatoare si am fost bagat la Profesionala Electrica - P.E.
P.C nu inseamna - Profesionala Calculatoare, nu? este si meseria asta.
Vreau sa zic ca am vrut la calculatoare cand am inceput Scoala profesionala si nu la electrica.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Stai linistit, e meserie buna cea de electrician!
La calculatoare se pricepe toata generatia ta. Dar electricieni, meseriasi, sunt tot mai putini.
Iar de curent au nevoie toate calculatoarele - si nu numai.
Peste 20 ani un eletrician va castiga mai bine decat un programator de calculatoare (de fapt, in occident este unul din cele mai respectate meserii).

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Tu vrei sa inveti programare la profesionala? Nu ai cum, ce poti sa faci la calculator e sa il repari, de-asta te-au trimis la Electrica.