| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Vara viitoare aș vrea să mă angajez (am 17 ani, vara viitoare voi avea 18) doar că nu prea știu ce. Inițial mă gândeam să mă angajez vânzător la un magazin de genul Profi, Mega-Image sau așa, dar mi-e frică să lucrez cu bani, sau mai bine zis, mi-e frică să nu fac ceva greșit.
Apoi m-am gândit să mă apuc de împărțit pliante, am căutat anunțuri dar peste tot se caută numai fete.
Ar mai fi varianta să mă angajez la unchiul meu la firmă, în construcții doar că firma lui execută mai mult lucrări în alte orașe decât cel în care stau și e complicat pentru că eu am rău de mașină.
Aș vrea răspunsuri serioase, nu răspunsuri de genul: "livrează la Glovo, Food Panda" sau alte bazaconii de genul.
Dau fundă

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mec donald s kfc acolo sunt si fete si baieti, daca nu te descurci sa dai rest te pun ei la curatat cartofii si preparat meniurile in bucataria lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme ca nu te vor baga sa lucrezi cu banii, ca incepator, mai ales ca nu ai nici o calificare.
Te vor pune la munca de jos: carat marfa, aranzat rafturi, spalat pe jos in magazin, curatat toaletele samd.

| Mirel4412 a răspuns:

Pentru rau de masina sunt niste pastilute pentru asta. Si nu vad ce e rau in a livra mancare? Iti faci singur programul si castigi destui bani.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună!winking Încercă să cauți un job de manipulant marfă/depozit la o firmă de curierat! big grin Eu asta fac la. Încearcă la Fan Courier, DPD, Urgent Cargus. Ai carnet? happy Funda? big grin

| dinaprilie a răspuns:

Hmm..cu banii proprii nu te descurci? Ii pierzi, nu stii sa/i numeri, sa/i aduni etc etc?