| Monylove a întrebat:

happy :* Voi care din urmatoarele facultati mi-ati recomanda si de ce? Va rog frumos sa motivatihappy Oricum pedagogia invatamantului primar si prescolar am sa o fac deoarece sunt la liceu pedagogichappy:X Dar totusi as mai dori sa fac ceva pe langa din urmatoarele:
-drept
-litere
administratie publica.
M-am mai gandit sa dau si la stomatologie dar este o meserie sa spun asa "urata".

Răspuns Câştigător
| janeD0oe a răspuns:

Le luam prin eliminare:literele nu te ajuta cu mare lucru inveti f mult si cam degeaba.am prietene la facultatea de litere si le pare rau ca au inceput-o. administratia e buna dar sunt foarte multi care o urmeaza si cererea nu e asa mare pe piata muncii pe cati absolventi sunt. dreptul e o facultate frumoasa daca iti place sa inveti si te dedici. ai multe posibilitati dupa ce termini mai greu e pana intri in sistem.eu termin dreptul anul asta si desi nu ma pot lauda ca ma bazez pe un post anume nu-mi pare rau ca am urmat aceasta facultate care iti ofera multe oportunoitati si ca sa fim realisti e cea mai banoasa din toate la care te-ai gandit.important e sa alegi ce-ti place pentru ca poti excela in orice domeniu in care dai ce e mai bun din tine.

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Litere! Se leaga bine de ceea ce studiezi tu, iar pe viitor iti va oferi mai multe oportunitati in ceea ce priveste alegerea unui loc de munca. Succes!

| HVI a răspuns:

Dupa cum explici tu cam cea mai potrivita faculta ar fi cea de drept. Se aseamana ceea ce ai studiat tu in liceu cu ceea ce se face in faculta. Totusi alegerea sa o faci cu grija sa nu ai regrete pe urma, poti sa iti alegi si o alta facultate daca te atrage alt profil mai mult, doar sa fii in stare sa o si termini happy

| Monylove explică:

Va multumesc tuturor si va doresc si eu succes in viitor!happy