| CosminAka123 a întrebat:

Vreau sa dau in toamna la Scoala de subofiteri de pompieri Pavel Zaganescu din Boldesti. Problema este ca eu vin de la profil filologie si acolo am test de admitere la matematica, materie pe care nu am mai facut-o din clasa a10a. Vreau sa incep sa ma pregatesc, stiti cumva daca gasesc culegeri de exercitii? sau exemple de teste?

3 răspunsuri:
| stop99 a răspuns:

Mai bine faci meditatii decat sa te pregatesti singur. De ce nu incerci mai bine la Scoala de Politie din Campina sau Cluj? Acolo ai gramatica limbii romane si o limba straina (engleza sau franceza), ca tot esti pe profilul respectiv.

| CosminAka123 explică (pentru stop99):

Nu ma atrage politia.

| stop99 a răspuns (pentru CosminAka123):

Atunci cel mai bine ar fi sa incepi deja meditatiile. Cu cat mai devreme, cu atat mai bine. Mult succes!