| gabigabiblue a întrebat:

Vreau sa dau la academia de politie si am nevoie de cateva informatii. Va rog sa ma ajutati! In calitate de student al academiei ai vreun regulament special? E obligatoriu sa stai la camin? Anul scolar incepe odata cu celelalte facultati?

4 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Buna. La camin nu e obligatoriu sa stai, iar celelalte informatii le gasesti pe site-ul facultatii la care vrei sa te inscrii.

| laur3ntziu00 a răspuns:

Trebuie sa respecti regulamentul intern pe care il vei afla odata ce vei fi admis.
Da, e obligatoriu sa stai la "camin".

| adinutzaadina47 a răspuns:

In primul rand, cred ca vei sa dai anul viitor, deoarece majoritatea probelor s-au dat deja, iar dosarele de inscriere au fost predate de mult timp. Mai intai trebuie sa iti intocmesti dosarul de inscriere, apoi sa alegi ce profil vrei din cele doua: "Drept'' sau ''Ordine si Siguranta publica''. Apoi trebuie sa dai examenul psihologic, cele trei probe de sport, si testul grila. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mai multe informatii poti gasi pe site-ul academiei.

| gabigabiblue explică:

De ce ai pus ghilimele la "camin"? :o