| Damon217 a întrebat:

Vreau sa-mi fac cont My UPC si imi cere codul client(il stiu) si imi mai cere si un cod Captcha. Intrebarea mea este: De unde iau codul Captcha sau cum fac rost de el? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Codurile Captcha sunt acele mici imagini care contin litere si cifre "schimonosite" in fel si chip astfel incat sa fie greu de citit. Ele trebuie copiate prin tastare intr-o caseta aflata pe aceeasi pagina, de obicei langa el sau sub el. Scopul lor este de a impiedica crearea de conturi de catre "roboti", trebuie o persoana reala care sa "traduca" imaginea in caractere alfanumerice.

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Codul captcha Este PE pagina respectiva.