| PoliTmFan a întrebat:

Salut tuturor. Sunt angajat la Kfc, ca si casier, si s-a organizat un concurs acum, de craciun. Fiecare trebuie sa compuna o "urare" amuzanta care ar spune-o la cel mai bun prieten. Cea mai frumoasa si amuzanta urare din toata tara va primi un premiu ( nu se stie in ce consta ). Ma puteti ajuta si pe mine cu niste "urari" sau versuri amuzante? Multumesc.

2 răspunsuri:
| MariaLarissa a răspuns:

Lovite-ar trenul fericirii, trăsnite-ar fulgerul iubirii, căde-ţi-ar în cap un sac cu bani şi un bilet cu LA MULŢI ANI! -

FERICITE şi un brad cât mai frumos. Să vină Mos Crăciun cu un Ferrari şi să plece pe jos.

Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi… si, cel mai important, sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!

| RC_Ella_1978 a răspuns:

Moş Crăciun cu suflet bun, să v-aducă în Ajun, carduri VISA Diamant, carnavaluri pe la Rio, brazilience-n custodie. Haide, gata cu visatul, că s-a ars şi cozonacul!