| eumisu a întrebat:

Salut vreau sa dau la facultatea de medicina din Iasi, admiterea se da la biologie si chimie? sau poti alege una dintre ele?. Si inca ceva. din ce se da la biologie. si la chimie?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Disciplinele de concurs pentru sesiunea iulie 2012 sunt următoarele:
Pentru specializările: Medicină şi Medicină Dentară
– Biologie clasa a XI-a (Anatomia şi Fiziologia omului)
sau
– Chimie organică.
Vezi Capitolul II Bibliografie.
deci e la alegere, anatomie sau chimie, si din ce gasesti in link, mai spre sfarsit e bibliografia
http://www.umfiasi.ro/......mitere.pdf

sa suni la ei sa te asiguri insa ca si la anul o sa fie la fel, ca stii ca se schimba conditiile de admitere de la anul. succes!