| Dobrinx a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de cursuri de IT si apoi sa am garantia ca voi avea un job bine platit.

Am gasit acest site: https://www.link-academy.com/......-de-locuri

Insa vreau mai multe detalii, atat despre acest site cat si despre alte site-uri / posibilitati de cursuri IT ( inscrierile se termina luna asta pe 30 asa ca trebuie sa ma grabesc). De precizat ca nu am luat Bacu' :) :D

Nu stiu daca este categoria potrivita, scuze :D
FUNDA!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimeni nu iti ofera garantia unui loc de munca. Ei iti dau diploma si tine doar de tine daca esti in stare sa iti gasesti sau nu un loc de munca.

Garantia unui loc de munca de care zic ei e doar marketing, pur marketing daca nu cumva te anagajeaza ei dupa.

In continuare, enorm pretul, enorm 1500 euro pentru un domeniu in care gasesti la orice pas tutoriale.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow sa dai 1500 euro pentru lucruri pe care le gasesti gratis pe net? Nu merita sub nicio forma, ca sa nu mai zic ca niciun curs nu iti garanteaza un job prost sau bine platit. Poti sa faci tu si Harvard ul daca nu faci nimic la interviul de angajare.

| Dobrinx explică (pentru suntserios):

Inca nu m-ai lamurit. Ei spun acolo ca iesi cu un job...eu asta vreau, sa fac cursurile cu garantia ca voi avea dupa un loc de munca

| Dobrinx explică (pentru suntserios):

Da dar dupa cum spui ofera diploma, alte tutoriale online nu cred ca fac asta. In fine ma voi mai documenta big grin Multumesc

| suntserios a răspuns (pentru Dobrinx):

Daca tu crezi ca hartia aia valoreaza 1500 euro e treaba ta.
la un interviu de angajare se da un test si ala e cel mai important, poti sa ai 100 de hartii de genul, daca nu stii practic nimic degeaba te mai duci la interviu

| suntserios a răspuns (pentru Dobrinx):

Nimeni nu iti ofera garantia unui loc de munca. Ei iti dau diploma si tine doar de tine daca esti in stare sa iti gasesti sau nu un loc de munca.

Garantia unui loc de munca de care zic ei e doar marketing, pur marketing daca nu cumva te anagajeaza ei dupa.

In continuare, enorm pretul, enorm 1500 euro pentru un domeniu in care gasesti la orice pas tutoriale.