| DeeyuAndrei a întrebat:

Vreau să mă fac stomatolog. Ce părere aveți despre această meserie? E grea? Studiile durează mult și sunt grele?
Mersi!

4 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Este f bine sa te faci stomatog, nu conteaza cat dureaza, merită efortul.

| ElSueno a răspuns:

Tot ce ține de domeniul medicinii durează și este destul de greu, gândește-te că fiecare om e diferit, ceea ce înseamnă complicații și reactii adverse diferite.

O să fie greu la început, dar după aceea o să faci o căruță de bani, în condițiile în care un simplu detartraj costă de la 150 lei în sus. Oamenii vor avea mereu dinți (cel puțin așa cred) deci nu trebuie să-ți faci griji că n-o să ai unde lucra.

| Adry05 a răspuns:

E foarte greu. laughing 5 sau 6 ani ai

| Violleta2022 a răspuns:

Orice este greu pe lumea asta, mai ales invatatul! Daca nu ai chef de invatat, eu spun sa renunti de pe acum, ca acoilo, doar atat se cere cei 4-5 ani cat stai in facultate!