| RamonaIubiticaTa a întrebat:

Am 18 ani si jumatate. Anul asta am terminat liceul si am intrat la o facultate cu taxa in Bucuresti. Din pacate problema este ca nu ma mai ajung cu banii. Eu locuiesc la 70 km oras si nu am bani sa platesc nici macar taxa nu mai vorbesc de chirie in Bucuresti. Din acest motiv m-am gandit sa ma prostituez. Voi ce parere aveti de aceasta meserie? Credeti ca se castiga suficient de bine in acest job in Bucuresti pentru a imi plati studiile si chiria. Nu vreau raspunsuri ipocrite sau care sunt departe de subiect. Mersi TPU.

41 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauta sa faci ceva cursuri de "reorientare profesionala" sau cum le zice, sunt gratuite si iti vei putea gasi mai usor de lucru dupa ce ai o calificare din asta, apoi la anul mai incearca la facultate, poate ai norocul sa intri la bugetari, si pe langa asta o sa ai posibilitatea sa si lucrezi ceva.
Mai tarziu, cand vei fi indragostita, te vei bucura ca ai ales calea (mai spinoasa) si ca nu-ti va fi rusine sa-i spui celui pe care il iubesti cu ce te ocupi tu.
Dar eu cred ca ai ales deja, si cauti cumva sa-ti justifici tie alegerea (proasta) pe care ai facut-o. Treaba ta.

| BlancaFantasma a răspuns:

La ce facultate ai intrat din moment ce nici nu am terminat bine bacul? ce vrajeala lipsita de logicaoh go on

| DeeaMarry a răspuns:

Eu as prefera sa renunt la facultate momentan. Mi-as gasi un job in strainatate, oricat de greu mi-ar fi, dar nu m-as prostitua!
Te poti reintoarce in tara si merge la facultate. In timpul facultatii ai putea munci din nou, ceva mai putin.
Sa stii ca se poate! Nu face greseala de a alege calea cea mai usoara!

| hackey a răspuns:

Ce viata crezi ca vei mai avea vreodata? Odata o curva si vei ramane mereu una. Ai de ales intre bani si modestie. Tu alegi happy

| RamonaIubiticaTa explică (pentru hackey):

Modestie modestie dar de unde bani de Bucuresti? Inseamna sa raman aici la un sat ceva sa sap la munca campului sau ce altceva. Vreau sa fiu o fata realizata sa am niste studii sa ma angajez undeva mai bine nu vreau sa fac astaa decat temporar.

| hackey a răspuns:

25 de milioane fara facultate? Si sa ai si timp sa mergi la facultate presupun nu? Acuma serios...
Te poti duce in Anglia unde primesti bani de la stat pentru facultate si acolo muncesti sa te intretii.(slaba varianta dar ar trebui incercata)
Ca si prostituata vei scoate mai mult decat vei scoate vreodata indiferent in ce domeniu te angajezi. Gandeste-te doar asa: 2 clienti pe zi X 100 lei=200 lei /zi.
200X 30 de zile=6000. Esti deschisa la orice propuneri? Practica analul, poti dubla lejer suma ceruta.
Depinde insa cum arati. Dar gandeste-te ca vei fi mereu fara familie, mereu considerata o curva, dar vei avea bani mereu.
Tu alegi happy

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Nu stiam ca la tine s-au dat deja rezultatele la bac!

| dddddadada a răspuns:

rolling on the floor)))))) la mentalitatea ta, baga mare! orice fata care se respecta nu se prostitueaza, o sa iti para rau, dar poate ca nu acum, vezi tu peste catva ani, cand cauti iubire si nu o sa gasesti cand o sa cauti familie si nu o sa ai, o s aai doar amaratii de 2000lei cu care te poti sterge la cur, banii nu aduc fericirea dar ca inca nu-ti dai seama. Respect pentru fetele care se respecta!

| neutrino a răspuns:

Tu stii mai bine ce trebuie sa faci cu trupul tau. E ceva ciudat in relatarea ta. Nici nu a inceput anul universitar si nu ai bani de studii. De ce te-ai inscris la masa bogatilor? Dupa ce vei profesa un timp probabil te vei gandi la o familie si respect, nu?

| Azµre a răspuns:

Adică vrei să devii damă de companie? Nu e tocmai o idee grozavă... Vrei să vorbim mai multe da-mi add pe azure. b126149 și vorbim despre problema ta

| RamonaIubiticaTa explică (pentru Azµre):

Azure.b126149?

| Azµre a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Da ma gasesti pe mess mai devreme nu eram

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa ai un un job cinstit, de care sa fii mandra ca poti progresa prin capacitatea ta intelectuala? Chiar vrei sa iti bati joc de corpul si de sufletul tau? Sincer nu iti recomand sa te prostituezi!

| RamonaIubiticaTa explică (pentru anonim_4396):

Daca voi imi spuneti de un job din care sa fac minim 25 milioane pe luna ca sa ma pot intretine singura eu renunt la ideea asta.

| All3xAssAssInnSS a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Nai nicio ruda la care sa stai sau te poti inscrie la un camin desta de facultate si mergi la ore din cand in cand si platesti 2-3 min cu intretinere asa face varamiu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Trimite-mi pe mesaj privat id-ul sau nr tau si iti voi da un job cinstit unde vei castiga mai mult decat ai spus tu mai sus.

| RamonaIubiticaTa explică (pentru anonim_4396):

Id ul meu este gabriella_cool15@yahoo.com Nu am cum sa trimit mesaj privat

| RamonaIubiticaTa explică (pentru anonim_4396):

Evident nr de tel nu il pot da public vb pe messenger. astept sa imi dai add

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostitutia iti distruge sanatatea. Vrei sa te alegi cu HIV sau SIDA sau sa iti termini studiile si sa traiesti normal si sa nu mori prematur? Ia legatura cu oameni de incredere care te vor sprijini financiar. Parinti, prieteni, alte rude de familie.Nu zic din propria experienta, nu m-as supune la asa risc, dar ideea in sine ma scarbeste asa ca las-o balta.Nu e o solutie!

| Ekcstsy a răspuns:

DEcat prostitutie mai bine video-chat. Ramai cat de cat "intacta" si poti face mai multi bani si nu te trezesti luata pe sus de politie si cu dosar penal.

| Metamorphose a răspuns:

Ia gândește puțin. Vrei să faci o facultate. Deci dacă ai ales asta, probabil că vrei să avansezi, să devii cineva în viață. Cum doamne o să poți dacă te prostituezi?! Gândește numai la ceea ce ar zice lumea! Și totuși, să zicem că nu bagi în seamă acest aspect dar familia, prietenii ..nu putem zice că fac parte din„lumea" asta de care nu ne pasă! Ceea ce ai zis tu mi se pare, sincer, o MARE prostie. Gândește înainte. În caz că întrebarea asta a fost pusă la mișto îmi pare rău că m-am străduit să scriu. Dar nah, până la urmă e viața ta. Faci ce vrei!

| RamonaIubiticaTa explică (pentru Metamorphose):

Fatuco eu am cerut o alternativa. am de ales intre a ramane la tara la coadaa vacii sa nu am nici un viitor
sa raman doar cu liceul si a veni la oras sa ajung sa imi iau un job bun mai tarziu. Intrebarea meaa nu e pusa la misto si cred ca e oproblema de actualitate pentru toti tinerii de azi din Romania.

| Metamorphose a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Pff. frate! Dacă chiar voiai un răspuns care să te ajute. de ce nu ți-ai întrebat prietenii, cunoștințele? Ei te cunosc mult mai bine și știu ce să îți zică. Dar nah. Bine că nu sunt de aia care se ceartă tot timpu. Scuze dacă ți-am „rănit orgoliul", nu a fost cu intenție. Eu doar mi-am exprimat părerea. Din câte știu eu e o țară liberă. Oricum. ca să nu răspund cu aceeași monedă, baftă în orice alegi să faci! (și ce alternativă? ai întrebat „ Voi ce părere aveți despre această meserie?„ Eu mi-am spus părerea, nimeni nu o schimbă sau modifică ).

| RamonaIubiticaTa explică (pentru Metamorphose):

AM o prietena ff buna in Bucuresti stii cat castiga 250-300 milioane pe luna are cam 10 clienti pe zi

| RamonaIubiticaTa explică (pentru Metamorphose):

In 1 an de zile a castigat 100.000 euro. Sa va adud care din voi face atatia bani? Numai in Romania e mentalitatea asta de ipocrizie.In Germania fete sunt peste tot si preturile sunt de cativa euro. La noi sunt salarii f mici si preturi imenseee in domeniu.Asa k nu am alta sanasa decat sa raman la tara daca nu faca asta.Si nu sunt proasta cum ma credeti voi. stiu 4 limbi straine am intrat la o facultate de informatica ma pasioneaza programarea stiu sa fac orice in domeniul asta.

| Metamorphose a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Și de ce mi-ai spus câți bani face nu știu cine în domeniul ăsta? Nu înțeleg thinking No offense.big grin.

| RamonaIubiticaTa explică (pentru Metamorphose):

Stiti cata lume de pe TPU face sex in disperare? Stiti asta? Stiti ce parasute sunt unele fete de pe aici? De ce imoral sa faci sex pe bani. Nu inteleg.

| hackey a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Ce stii sa faci in programare? Cate limbaje stii?
Din programare faci intre 1000-3000 euro, depinde cat muncesti.
Afara tripleaza suma asta happy

| Metamorphose a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Mno și ce câștigă? Eu decât să mă prostituez, mai bine spăl wc-uri! Dar asta e doar părerea mea. STRICT PERSONALĂ. Da, nu te contrazic, există astfel de fete pe care le numim „parașute", dar până la urmă. care e diferența dintre o parașută și o prostituată? Atâta îți zic și cu asta închei, banii nu aduc fericirea. Deși fiecare e liber să facă ceea ce vrea cu viața lui...are dreptul să și regrete! Dar dacă tu crezi că DOAR așa o să îți poți plăti studiile, și dacă crezi că mai încolo o să poți să îți găsești o meserie decentă, terminând o facultate.păi atunci eu nu mai comentez! Prostituează-te!

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Pai eu zic sa nu faci asta poate pana atunci iti gasesti o slujba prin orasul tau e de rau daca te prostituezi dar eu zic sa nu faci asta mai bine sa gasesti un tip cu bani care sa-ti plateasca facultatea decat sa fac asa ceva... FUNDA PLZ

| RamonaIubiticaTa explică (pentru All3xAssAssInnSS):

Bai omule.Cum sa imi gasesc o slujba in orasul meu daca ma mut in Bucuresti? Am avut un iubit si m-a lasat nu se gasesc asa oamenii cu bani pe gaarduri bai nene.

| WannaKnowYOU a răspuns:

Parerea mea e ca poti sa te apuci de asa ceva.Sa nu fim ipocriti si sa recunuastem ca se castiga destul de bine. Daca ai o locatie buna si arati bine poti castiga vreo 500 de lei pe zii.Eu cred ca la inceput trebuie sa cauti o fata care cauta colega apartament pentru ca in Bucuresti e chiria mare si asa poti sa platesti jumatate ea jumatate tu.E mai bine asa de cat sa nu ai nici un ban si sa te intorci de unde ai venit. Funda te rog!

| RamonaIubiticaTa explică:

Precizez ca intrebarea e cat se poate de sincera.Imi place sa spun lucrurilor pe nume si nu ma ascund de nimeni, nu imi e rusine cu ceea ce trebuie sa fac. Voi ce ati face in locul meu?

| RamonaIubiticaTa explică:

E o intrebare cat se poate de sincera. Imi place sa spun lucrurilor pe nume.Nu ma scund aiurea si nu mi-e rusine de ce trebuie sa fac. Nu vreau raspunsuri de copii.

| RamonaIubiticaTa explică:

O garsoniera in Bucuresti ma costa 10 milioane pe luna cu intretinere cu tot. Asta minim. Din ce job se pot scoaate bani ca sa ma si intretin la oras in conditii decente si sa mai aam timp si de studii. astept parerile voastre!

| Ells a răspuns (pentru RamonaIubiticaTa):

Prostitutia nu e cea mai rapida si mai elocventa solutie pentru o fata tanara. In primul rand esti fata in curand vei deveni femeie, vei ajunge sa vezi lucrurile din alta perspectiva. Sa te prostituezi doar pentru bani...asta nu va duce decat la degradarea ta pe persoana respectiv: fata-femeie. Nu vei mai fi privita la fel ca pana acum, dar de asta iti vei da seama numai peste cativa ani, daca vei face acest lucru. Consider ca daca vrei sa faci sex/dragoste asta trebuie sa se intample cu persoana pe care o iubesti, dar mai alex ca sexul se face din placere. Este adevarat ca banii nu aduc fericirea dar ei te tin in viata. Iti recomand un hotel din Bucuresti sau seamana mai mult a pensiune din cate am vazut. Chiria sa stai doar nu singura este de 600 iar daca mai stai cu o persoana 800 cu tot cu utilitati. Singurul lucru: nu iti vei putea spala hainele decat daca o rogi pe doamna de la receptie sa le duca la spalatorie.El este situat pe Strada Apusului.Inca o data iti mai spun prostitutia/video-chat-ul NU ESTE O SOLUTIE!

| cosmin25 a răspuns:

Sper ca nu este gluma proasta.
Nu fa asta! Vei regreta enorm de mult mai tarziu...
Nu iti trebuie 25 de milioane pe luna ca sa traieti demn in Bucuresti.
Eu de exemplu aveam 50 de lei pe saptamna de la parinti plus mancare
Daca vrei sa muncesti cinstit fara sa ajungi sa te prostituezi te pot ajuta eu sa te pui pe picioare.
Iti platesc eu taxa la facultate in primul an si chiria la camin in primele luni pana te angajezi. Nu vreau nimic in schimb. Numai sa fii dispusa sa muncesti cinstit, sa inveti.

| cosmin25 a răspuns (pentru cosmin25):

Vad ca deja ti-au suspendat contul happy ...In fine. Imi poti scrie pe cosmin.sandu25@yahoo.com.

| GeorgeRazvan1 a răspuns:

Eu nu tias recomanda asta dar daca nu ai alta posibilitate eu zic sa o faci

| Rappbattl a răspuns:

Eu am o ide mai buna zic sa te duci la un club din elvetia, Anglia, Germania, Italia daca vrei sa faci in jur de 5000-10000€ pe luna daca vrei te pot ajuta sa gasesti un site si sa vb cu ei!