| Just4Joker a întrebat:

Vreau sa devin medic legist. Ce parere aveti despre aceasta meserie?

7 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

love struckEu vreau sa devin medic chirurg:X

| ADI86 a răspuns:

Este bine platit, insa esti mereu expus la cadavre, oameni loviti, chemat pe timp de noapte, oricand se intampla un omor sau chestii grave! Succes! Vei avea nevoie pentru ca e mult de invatat!

| danafatu a răspuns:

Nu e ca-n filmehappy Eu zis sa alegi ceva mai ok, cu pacienti vii daca se poate. Eu m-am decis pe neurologie, spre sa mi se potriveasca. bafta

| andreilyon a răspuns:

Medicul Legist e bine platit dar nu e o meserie asa de frumoasa deoarece tu lucrezi pe oameni loviti, morti, etc. si trebuie invat mult. Daca iti place medicina eu te sfatuiesc sa te faci Medic Cardiolog. E cea mai frumoasa. Bafta tongue

| xiongs a răspuns:

Este o meserie in care iti trebuie multa carte si sa fi foarte perspicace asa ca bafta este o meserie cull deoarece are mult mister

| ADI86 a răspuns (pentru xiongs):

Scuza-ma, dar cred ca vorbesti in necunostinta de cauza! a fi medic legist nu e nimic misterios sau legat de mister! A fi medic legist inseamna a da date organelor de politie sau procurorilor cu privire la cauzele care au dus la moartea/ranirea unei persoane si care se afla intr-o ancheta oficiala! Atat. Nu e nimic misterios in asta. Exista doar placerea de a munci astfel si nimic mai mult. Misterul apare atunci cand esti vanator de fantome.

| xiongs a răspuns (pentru ADI86):

Sory