| Marck94 a întrebat:

Sincer, vreau sa va intreb, ce parere aveti despre asistent farmacist, ce salar ia? E grea farmacie? Mersi!

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Sora mea este asistent farmacist și pentru asta a avut nevoie de o scoala postiliceală în care a băgat vreo 1000 de lei. Salariul este în jur de 1500 de lei cu 8 ore pe zi lucru + bonuri de masă. Nu e ceva foarte greu de urmat doar că în cadrul unor sărbători nu prea vei putea să îți iei liber, sau vei putea mai greu dacă ești programat într-o anumitră tură.

Profesia de asistent medical de farmacie este una dintre cele mai cautate la ora actuală pe piaţa muncii, din perspectiva oportunităţilor crescute de angajabilitate.
Faza e că e greu să prinzi un loc la o farmacie dar dacă vrei să eviți o facultate cred că ar fi printre cele mai bune obțiuni această școală postliceală și acest domeniu.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru Marck94):

Nu e chiar așa grea, sunt altele mai grele. Lucrează de vreo 2-3 luni, cam așa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te limita la atata daca tot faci studi superiaore fa te ceva ajutor medical macar

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marck94):

Mai eu am crezut ca vrei sa devi asa ceva si sa faci studi ca se face studi si pentru asa ceva si nu stiu cate farmaci primesc oameni care nu stiu macar baza adica daca tu esti la mecanica si ti s-a sculat un par in cap sa ma angajez la farmacie nici o sansa si nu stiu depinde de experinetnta.
http://www.ziarulevenimentul.ro/......21543.html