| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

Salut, vreau sa muncesc în străinătate, mă poate ajuta cineva?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru darrio2007):

Mai nimic...sad Am la mana electro mecanic, dar nu am profesat

| darrio2007 a răspuns (pentru Onut_Dumitriu_1997_IJmA):

Atunci stai acasa. In afara de carat saci cu nisip, moloz si altele nu esti bun. Lucreaza putin prin tara ca sa te obisnuiesti si apoi pleaca afara. Ăia nu te protejeaza. Nu te pricepi, afară. Sunt altii care asteapta.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca esti nascut in 97, tu nu trebuia sa fii la facultate acum?

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru Cosmin86):

Nu am terminat liceul ....am făcut profesionala

| Cosmin86 a răspuns (pentru Onut_Dumitriu_1997_IJmA):

Si de ce nu ai terminat?

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru Cosmin86):

Îmi trebuie bani să trăiesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Onut_Dumitriu_1997_IJmA):

Nu ai bani sa faci o facultate, dar ai bani sa iei un s8 cu banii jos? Tu ar trebui sa ai cel mai ieftin telefon si sa folosesti banii pentru altceva mult mai util.

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru Cosmin86):

Nu sunt bazat că pot munci

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru Cosmin86):

Pot munci... Alte sfaturi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Onut_Dumitriu_1997_IJmA):

Fa o facultate intr-un domeniu bun, gen IT, medicina, drept... cu "munca de jos" o sa castigi doi lei, indiferent daca muncesti in tara sau in strainatate.

| Adi88 a răspuns:

La anii tai, mai bine nu. Strainatatea e periculoasa daca incerci sa pleci asa....prin straini, ai grija, te joci cu focul si ai sa te arzi.

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică (pentru Adi88):

Mă poți ajuta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adi88):

I-ai comentat degeaba.