| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau și eu să fac un curs de operator calculator(PC) sau cum i se mai zice operator introducere prelucrare si validare date)și cum nu am dreptul sa îl fac gratuit la agenția de șomaj vreau sa-l fac la un centru din oraș, am văzut că este 890 de lei plătibil și în rate.Vreau să menționez că nu prea știu în ale calculatoarelor că nu m-a prea interesat pe PC decât rețele sociale,YouTube și jocuri PC iar la școală nu prea se făcea ceva serios și era gălăgie mereu. Daca de pe urma cursului asta o sa pot sa lucrez că operator PC cu atât mai bine,chiar daca nu se câștigă mult, pentru inceput pentru mine e ok. Am terminat liceul teoretic în 2017 fara bac și de atunci n-am făcut mare lucru din cauza că anxietății și depresiei și cred că mai ales daca lucrez de pe computer o să îmi fie mai ușor și mai bine și chiar că și operator PC că știu că acest curs nu e mare lucru deloc dar pentru inceput as fi mulțumit plus că aș învață și eu cate ceva și chiar daca că op.PC se câștigă prost eu sunt mulțumit și cu atât acum in acest moment dar mai întâi să termin cursul. văzut că ține 4, 5 luni si vreau sa va întreb cam cum se desfășoară acest curs,ce îmi puteți spune despre el,de cate ori mergi pe săptămână și cum e cu examenul,vreau câteva detalii importante despre cursul de operator PC (introducere prelucrare si validare date),dacă îți preda și trebuie să scrii in caiet sau lucram numai pe calculator etc Poate e cineva de aici de pe TPU care a făcut acest curs, îl rog să mă lămurească și pe mine.
Mulțumesc anticipat și toate cele bune!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Iți propusesem ceva la intrebarea anterioară. Nu pare corect?