| NighaWarrior a întrebat:

Salutare! Am luat locul 1 pe țară la olimpiada de chimie și sunt clasa 8. Această distincție mi ar acorda un an gratis la ICHB. Credeți că ar trebui să mă duc acolo dacă vreau să performez pentru olimpiadele pentru matematică și chimie? Adică să fiu din nou locul 1, poate și la mate. Mulțumesc, eventual să îmi zică cineva care chiar știe dacă e ok la ICHB și dacă se face serios carte.

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

În primul rand felicitări pentru locui 1 la olimpiada! Da, bineînțeles că ar trebui sa mergi la ICHB pentru ca astfel vei avansa la matematica și chimie! Poate vei ajunge locul 1 pe tara cine știe!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai in ICHB sunt olimpici in fiecare an, e f bun.
Parintii tai isi permit ceilalti 3 ani de studii?
Vorbim de multe mii de euro, daca parintii tai lucreaza fiecare pe 3000-4000 de lei nu au cum sa isi permita.
E liceu privat totusi...

| NighaWarrior explică (pentru alina2k18):

Păi de aia întreb dacă să mă duc, ca trebuie să fiu sigur că am condițiile necesare de pregătire astfel încât să iau în fiecare an câte o distincție din asta sa am gratis toti anii. Oricum mai am timp de gândire până la EN.