| anonim_4396 a întrebat:

Salutare
Care sunt facultatile de real? Dar cele de uman?
[cat mai multe exemple stiti]

Funda!

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Facultatile de real ar fi: matematica, Informatica, Economie si Administrarea Afacerilor, Fizica, Chimie, BIologie, Medicina, Medicina Dentara, Farmacie, Automatizari si calculatoare, Arhitectura, facultatile din domeniul tehnic, in urmacarora iesi inginer intr-o anumita specializare
Facultatile de uman sunt: Litere, Psihologie, stiinte Politice, Filozofie, Drept, Geografie, Istorie, Teologie, Conservator, Arte Plastice etc

| Codruta a răspuns:

Uman - poti urma filologie (romana + o limba straina), limbi straine, jurnalism, comunicare si relatii publice, drept, psihologie, studii politice si administrative, litere, ecologie, agricultura,actorie, geografie, istorie, biologie si oricare alta facultate care nu se bazeaza pe mate, info etc

Real - medicina, tehnologia informatiei,
farmacie, comunicare si relatii publice, Economie si Administrarea Afacerilor, matematica informatica si cam atat stiu big grin

Sper ca te-am ajutat:*