| maria232 a întrebat:

Care sunt facultatile cele mai bune pentru profilul uman?

4 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Se pare ca risti sa fii dezinformata. Profilul uman iti ofera foarte multe posibilitati: Administratie si Afaceri, Drept, Filosofie, Geografie, Istorie, Jurnalism, Comunicare si PR, Stiinte Politice, Litere, Limbi si Literaturi Straine, Psihologie, Sociologie si Asistenta Sociala, Relatii Internationale si Studii Europene, Management, Academia de Politie, etc. Prin urmare, ai destule posibilitati, ideea este sa faci ceva sa-ti placa, iar daca o sa obtii si o slujba bine platita dupa aceea e si mai bine. Intereseaza-te bine pana sa alegi ceva si nu uita: in facultate nu faci nimic care sa aiba legatura cu liceul, nu o sa ai materii, ci seminarii si cursuri, nu o sa ai manuale, ci bibliografie pentru fiecare examen. Multa bafta!

| manuelaaa a răspuns:

Buna maria22!
si eu eram in cautare de acelasi lucru,si dupa mult timp de gandire am luat o decizie. Daca vrei sa mergi pe profil uman nu este alta optiune mai buna decat facultatea de litere, dar, daca nu iti place poti incerca si jurnalismul(ar fi al 2lea in topul meuwinking )
sper ca am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una din specializarile facultatii de Litere sau Stiinte Social-Politice.

| Deea_2679 a răspuns:

Facultatile in care este prezenta istoria si romana cum ar fi dreptul, politia(academia de politie), parca si jurnalismul etc