| rockvandam a întrebat:

Salutare.
Cine stie ce se urmareste la testele psihologice pentru scoala de politie sau de jandarmi.Am incercat sa intru in politie, dar am cazut la testul psihologic si nu inteleg de ce.
Cine imi poate spune va rog cum trebuie sa raspunzi la intrebari?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa stii cel mai bine, ca doar tie ti-au pus intrebarile, nu noua.
Fiecare persoana raspudne diferit, aici neffind un raspuns bun sau rau, ci doar diferit, fiind in functie de personaliatatea noastra, de starea noastra emotionala de determionarea si vointa noastra samd.

Uite aici sunt multe teste psihologice, ca sa-ti faci o idee:
http://www.la-psiholog.ro/teste-psihologice

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Se urmareste sa nu fii instabil emotional, psihopat, sociopat smd.
Incarca si du-te si la alt psiholog si spube-i ca ai picat acel test, el probabil v-a stii cel mai bine ce este in neregula cu tine si iti v-a explica de ce ai picat examinarea.
Bafta!