| gogobobo a întrebat:

Anul acesta vreau sa intru la Colegiul National Militar Stefan Cel Mare.Cat de curand trebuie sa merg sa dau probele. Cine imi poate spune cam ce imi poate da la testul psihologic si ce intrebari imi poate pune la interviu? Dau funda.winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut..Nu exista anumite intrebari care se dau intr-un anumit an.In fiecare an sunt diferite.In general iti pune intrebari normale, care sunt hobby-urile tale, materiile tale preferate la scoala si te pune in tot felul de situatii din care trebuie sa raspunzi ( testul este grila cu mici exceptii) dar iti recomand sa nu minti deoarece mai rau te complici si o sa pici.La interviu este cu totul alta treaba.Nu ai nici un test, te pune la o masa cu un ofiter, de obicei mai in varsta...ca si cum te-ai dus prima oara la recrutare si vorbeste cu tine te intreaba la inceput cum te numesti si dupa te intreaba de ce vrei in armata si alte intrebari asemanatoare.Ei cu acest interviu vor sa vada daca te exprimi corect gramatical, deci mare atentie, si daca esti emotiv.Probabil ai 14 ani, la fel ca si mine.Si eu voiam sa ma inrolez in armata romana, insa am observat ce bataie de joc este si cum sunt tratati soldatii.Astept pana la 18 ani si ma duc in U.S. La U.S. Navy SEALs. Daca mai vrei sa vorbim, spune-mi si iti dau fb-ul meu.

| gogobobo explică (pentru anonim_4396):

Mai am o rugaminte, imi poti spune mai multe intrebari pe care mi le.ar putea da la interviu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gogobobo):

De ce vrei in armata,cum stai cu scoala,ce abilitati crezi ca ai,de ce te-ar putea alege,ce dezavantaje ai,daca esti constient de riscurile meseriei, daca vei ramane pe viata sau nu in armata, ca ce vrei sa te inrolezi ( ofiter, subofiter, soldat gradat profesionist etc)..cam astea ar fi.e ca si cum ai vorbi cu cineva care nu te stie si iti pune anumite intrebari...sansele sa pici la interviu is foarte mici, aproape nule..Si apropo..cat de greu sa fie? Doar este armata romanawinking