| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Salutare grup.

Lucrez ca si agent de turism si am calatorit de mai multe ori cu avionul, mi se pare ceva interesant meseria de insotitor de bord, intrebarea mea este....de unde pot sa incep? Care este parcursul pentru a deveni insotitor de zbor? Ca si cerinte le indeplinesc pe toate cu exceptia inotului, dar aici pot face niste ore de inot. Voi ce parere aveti? Merita o astfel de cariera? Sunt putin in dubii. Si cam care ar fi costurile pentru o astfel de pregatire? Eu am inteles ca e destul de greu sa treci de interviuri. Astept un raspuns de la persoanele care au trecut printr-un astfel de interviu sau care au devenit insotitori de zbor. Dau funda!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dai un ban (peste 1000 eu) dar stai in față (la rând la interviu/angajare). Dacă "merită" spune-ne tu DUPĂ primul salariu

... am așa o vagă impresie că la vreo 10 fete angajate, o fi și un băiat