| AndrP a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si dupa terminarea liceului vreau să dau la Școala Militară de Subofițeri Jandarmi "Grigore Alexandru Ghica".
Să zicem că am intrat, am facut școala și după terminare am intrat la muncă.
Ce salariu voi avea de început în mână și pe parcurs voi putea creste în salariu sau va rămâne așa?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariul de incepator este de 1600-1800 lei si va creste cu timpul in ani.
In orice caz, din cauza wekendurilor pe care le vei lucra si a turelor de seara-noapte, salariul se poate dubla cu sporurile astea.