| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

Salutare. Sunt student la geografie si geologie in Iasi. Trebuie sa termin licenta si vreau sa fac un master in psihologie sau filosofie si stiinte social politice. Pot face ceva cu acel master? Sa fiu psiholog sau respectiv prof de stiinte social politice la liceu? Se poate face ceva cu acel master in alt domeniu?

Răspuns Câştigător
| TudoracheAndr a răspuns:

Pai sa fii psiholog trebuie sa faci facultatea de psihologie.
profesor da, poti fii, si cu master.
de preferat sa faci un master legat de facultatea ta... dar poti fi prof si cu master