| denisman a întrebat:

Ce parere aveti despre Legiunea Straina? Merita sa plec acolo? Cum sta treaba de fapt cu aceasta unitate militara?

9 răspunsuri:
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Soldat in Legiunea straina: Nu prea ai drepturi, inghiti in sec si-i dai inainte.

http://www.ziare.com/......te-1218863 - Articolul iti raspunde la toate intrebarile pe care le-ai pus adineauri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt zeci de situri pe You Tube despre ea.
Dacă nu ți-e teamă de moarte, că se mai și moare în teatrele de operații, dacă ai vână în tine și poți băga disciplină în tine să suporți un regim militar dur, o viață continuu dură, nu cum îți închipui, merită ca aventură dacă ești făcut pentru asta. Banii câștigați acolo la început nu merită. Avantaje materiale mai mari ai dacă rămâi acolo mulți ani.

| awspam a răspuns:

Daca esti bun pentru ei atunci inseamna ca poti face mai mult
fa scoala, mergi la o facultate si nu uita ca un om puternic nu e cel care da cu pumnul ci ala care isi permite sa plateasca pe unul care sa incaseze pentru el
tu alegi, fi destept si foloseste-te de ce poti face, nu te limita sa primesti doar o piatra la cap

| Celcestietot a răspuns:

Nu mai bune te faci tu militar cu contract happy?

| Legion7X a răspuns:

Întrebarea ta nu este bună, " Merita sa plec acolo? " ci mai degrabă ar fi sunt capabil să rezist acolo? Este vorba de corp, psihic, abilități, și mod universal de descurcare pentru antrenarea unor astfel de oameni,
or crezi că vei fi singurul tigru care își va etala abilitățile între atâția tigri? Vor fi aleși cei mai buni din cei mai buni, iar restul vor pleca acasă.
Odată ajunși acolo nici americani nu vor mai fi americani și nici chinezii nu vor mai fi chinezi. Va fi doar lupta cu sine și de competiție pentru a trece mai departe, indiferent de nație. Veți fi antrenati pentru pentru a vă da viața în totalitate, și fără teamă în operațiunile de luptă. Este ca să zic așa soldatul universal

Caută pe google sau Youtube mai multe informații, sau documentare în limba română despre acest subiect.

https://life.ro/ghid-de-inrolare-in-legiunea-straina/

Am găsit ceva mai sus poate te documentează puțin!

| mgtow a răspuns:

Doar daca nu ai un rost sa fi familist sau sa stai legat de una, faci bani nu multi, putini la riscurile din razboi dar cu vechime urca salariul sau rangul militar. Probele sa le treci cand faci antrenament si te bagi pe ceva ce iti convine daca ai sansa sa te orientezi pe ceva tanc, lunetist parasutist etc

| siriusblack98 a răspuns:

Merita sa pleci acolo daca n-ai familie, casa, job, esti psihopat si nu vrei sa mori fara un glont in cap.

| darrio2007 a răspuns:

Cicatrice ai, cu un ochi vezi in ceata, gata esti perfect. Te vor primi ăia cu un șut in cu.r.

| darrio2007 a răspuns:

Copil needucat, ce sa-i ceri! Raspuns raportat.