| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Legiunea Straina Franceza?

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Deosebit de PROASTA
daca nu ai un motiv real, de genul ca te mananca rau, sau vine mafia sa te omoare si nu ai unde sa fugi, sau in cel mai rau caz, esti dintr-o tara de rahat si vrei sa devii cetatean francez
atunci legiunea aia e un cosmar nenorocit, antrenamentul NU se face in Franta si numai prin Africa (si mi se rupe ca de fapt e teritoriu francez, tot un iad fierbinte si desertic este) iar antrenamentul nu e numai militar, iti mai spala si creierul sa fii dispus sa mori pentru Franta... ORICAND!
in plus, in caz de razbel, ghici cine o sa fie primii in fata inamicilor... poti sa fii sigur ca NU frantuzii

| StrongHeart a răspuns:

Trebuie sa ai sange rece.Nu stiu daca merita.

| Eireann a răspuns:

Un fel de mercenari da nu prea ai voie sa le spui asa.
Pain is just weakness leaving the body.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Man i-am vazut la treaba si oamenii nu se joaca. Is ca un chirurg care opereaza la milimetru ( doar ca aici e vorba de armata ). Ca soldati sunt super, ca oameni sunt ok daca ai rabdare cu ei si ii cinstesti. Ca sa te inscrii nu stiu ce sa zic... E riscant dar merita zic eu. In civilie am vazut un singur (fost) legionar si omul cand intra intr-un restaurant se punea mereu in asa fel incat sa aiba vizibilitate catre usa de la intrare si mai mereu cand mergea pe strada se uita in spatele sau.

| tonyc7 a răspuns:

Aventuroasa, banoasa, dar... RISCANTA!

| iulian498456 a răspuns:

Te duci acolo doar daca nu ai nimic acasa si nici un plan pentru viitor.

| tonyc7 a răspuns (pentru iulian498456):

Si doar daca mai ai si un fizic rezistent (ca aia nu primesc pe oricine).winking
Si sa fii constient ca oricand poti muri (conditia nr. 1)!