| ady2607 a întrebat:

Ce parere aveti de Legiunea Straina? Se castiga bine?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, dar este un castig foarte muncit!
Se face o instructie foarte dura, o disciplina spartana si este o ocupatie foarte periculoasa.
Stiu asta atat din ce am citit despre Legiunea Straina, cat si din cele povestite de o cunostinta, altfel barbat solid, care a rezistat doar 10 luni.
Pentru mine ar fi printre ultimele ocupatii pe care s-o aleg.

| thealchemist a răspuns:

E doar pentru criminali sau cei care vor sa-si piarda urma. e cea mai dura meserie pe care o poti alege, esti mercenar de fapt, dar unul care nu-si controleaza soarta. mai bine faci armata aici, daca esti la standardul lor, si devii apoi mercenar pe cont propriu. la francezi inveti meserie, dar nu mai poti da inapoi.

| Slavic a răspuns:

Dada

| trabardie a răspuns:

Daca esti suficient de prost...se cistiga bine. Poti sa faci bani si altfel.Nu merita, mai ales ca nu poti avansa. cel mul plutonier adjutantant si asta dupa 20 de ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru trabardie):

In primii 3 ani esti avansat automat
Grad dupa… 1RE 2°REP * 3°REI
Legionar 10 luni 1205 € 1460 € 1433 €
Caporal 3 ani 1226 € 1480 € 1452 €
Caporal-sef 10 ani 1303 € 1607 € 1600 €
Sergent 7 ani 1351 € 1648 € 1650 €
Sergent-sef 10 ani 1779 € 2095 € 1945 €
Adjudant 17 ani 2007 € 2140 € 2180 €
Adjudant-sef 21 ani 2078 € 2427 € 2477 €

| andreivmarin a răspuns:

Da si se moare repede
nu e de jucat cu legiune straina
gandeste-te ca legiunea strina este ca o coplilarie printre straini
daca te descurci esti tare daca nu te duci dracu psihic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SE castiga bine dar nu se merita sa ti risti viata, nu ai 9 vieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa o luna de instructie si mars devii legionar si continui instructia. Termini perioada de 4 luni si atentie: PRIMII 5 din promotie isi pot alege regimentul. Depinde ce vrei: 3. 500E/luna pentru stat in Africa 2.500 E pentru Guyana.

2REP au in principal teatru de operatii in Africa, 3REI in Guyana deci…cu astea prinzi stagii lungi acolo (adica 2ani). In rest cu orice regiment vei face specializari peste tot in primii 3 ani(stagii scurte-4luni si commando eventual 2-3 sapt).

| max_4494 a răspuns:

Daca esti gata sa mori pentru bani, asta e locul potrivit.

| Gaviota a răspuns:

Cu siguranta, acolo e si alta civilizatie, nu ca aici/gunoaie si strazi vai de mama lor.stiu ca se castiga bine deoarece unchiu meu a plecat dincolo.Acolo traieste ca un rege iar aici nu avea ce manca pentru ca salariile sunt ingrozitor de mici.Denisa

| Gaviota a răspuns:

Da se castiga foarte bine, crede-ma merita.Denisa

| 44 a răspuns (pentru Gaviota):

Da cand stai in Romania si vezi cum acolo se castiga 1000€ dar cand ajungi acolo si te ''distrug'' cu antrenamente si cu munca o sa ti se para ca in Romania.Dar totusi ai dreptate-

| legiuneastraina a răspuns (pentru 44):

De ce te distrug?
ce-s cu povestile astea de adormit copii?

| legiuneastraina a răspuns:

La ce raspunsuri ai primit poate iti dai seama de ce am facut situl www.legiuneastraina.ro Se spun multe, se stie putin si mai ales ce ma deranjeaza este ca poate sunt multi care doresc sa se angajeze dar din cauza aberatiilor renunta.
Raspunsul la intrebarea ta este aici:http://legiuneastraina.ro/salarii