| emipenet a întrebat:

Cum trebuie sa fie personalitatea ta ca sa ai succes in viata? Funda la cine explica cel mai in detaliu happy

7 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Ca un psihopat. Nu vreau funda, d-asta nu voi explica in detaliu.

| Simpatic a răspuns:

Pai daca ai bani multi dar multi (sute de milioane de euro) numai ai nevoie de personalitate ca vin oamenii si roiesc in jurul tau
Daca nu esti foarte bogat atunci da trebuie sa ai personalitate, deci facand abstractie si fiind si cu nota ironica ca sa ai personalitate trebuie sa fii sarac laughing

| DuckDodgers0 a răspuns:

Trebuie sa fii om!

| Paula2018 a răspuns:

Din pacate acum succesul in viata se realizeaza pe alte cai. Eu cred ca trebuie sa fii om, sa fii corect si pe cat posibil sa fi un om bun. O sa mai fie scapari, dar in esenta sa ai principii solide, iar succesul ca o sa apara, ca nu o sa apara, o sa fii multumit ca ce a tinut de tine ai facut, iar viata nu e tot timpul dreapta.

| brokxy a răspuns:

Regula 1: Cand alti iti spun ca nu poti, tu arata ca poti!
Nu te da inapoi doar pentru ce zic oamenii, deoarece multi vor vrea sa te opreasca din a reusi.
Era o vorba,, Toti vor sa iti mearga bine, dar nu mai bine decat le merge lor,,
Cam personalitatea asta ar trebui sa o ai si o au toti campionii si oamenii de succes. Nu au dat niciodata inapoi, nu au ascultat de ce au zis oamenii, ci au facut ce si-au propus si nu au dat inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligent, extrovertit sociabil, șiretlic, puțin psiho, perseverent, punctual sa fi bine organizat și încă o data trebuie sa fi smart sa ști cum sa gestionezi lucrurile în orice fel de împrejurime și foarte serios și desigur matur. Dacă ești un tip norocos e suficient sa ai putin din fiecare dacă ai ceva din fiecare lucru ce am enumerat eu totul vine de la sine um om cu astfel de calități mereu reușește mai devreme sau mai târziu sa aiba succes mai este și cealalta tip de personalitate când taci și faci dar tot e nevoie sa ai calitățile ce le am enumerat. Un om care nu se regăsește în ceea ce am zis eu foarte greu reușește doar dacă are vreo avere lăsată sau câștiga la loto deci mici excepții. Personalitatea și caracterul definește în om ce poate tinde spre succes

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Personalitatea, ea nu trebuie să fie așa sau altfel. Astfel nu căuta succesul în ceea ce ești sau ceea ce nu ești.
Ca să ai succes, trebuie să faci ceva apreciat de alți oameni.
Ca să fie apreciat, acel ceva trebuie să fie ceva de care oameniiau nevoie.
Ca să poți realiza ceva deosebit trebuie să pui pasiune în ceea ce faci.
Mai ai nevoie de competențe. Acestea se pot dobândi prin studiu.
Acesta poate să fie la școală, dar nu numai.
Un exemplu. În Japonia sunt niște ateliere mecanice speciale, care prelucrează piese mari mecanice la rece, fără mașini unelte, cu mijloace arhaice, ca să înțelegi, cam așa cum prelucrează arama țiganii de la noi. Dar reușesc să facă niște piese foarte deosebite care apoi sunt folosite pe sateliții japonezi, în industria aerospațială.
Nu se învață la școală să faci asta și trebuie să faci eforturi mari să ajungi la această măiestrie. Astfel, cei ce reușesc asta se educă în acest sens.
Unde sunt teoriile despre cum trebuie să fie( adică să fie ceva din start) personalitatea în acest succes?
Așa că lasă teoria, încercarea de a rezolva problema succesului tău prin teorii, decide-te ce vrei să faci, și învață.