| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, eu impreuna cu un prieten vrem sa ne apucam de freelancing si am vrea sa stim ce requirements sunt pentru a fi un full pledged/time freelancer, avem deja carduri cat si cont paypal si ne pricepem la programare cat si design digital, idea e ca nu stim ce ar trebui sa facem sa avem un venit in plus mai ales ca din ce am inteles ar trebui sa ne declaram persoane fizice autorizate, si aici se pune intrebarea am putea fi freelanceri fara a deveni PFA? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| MarianAsh a răspuns:

Din punct de vedere al administrării afacerii vă recomand să vorbiţi cu un expert contabil care vă poate lumina ce formă juridică să formaţi.
Un punct de plecare ar fi aici: http://www.serban-accounting.ro/tva-platitor-sau-neplatitor/

| matrix100 a răspuns:

Nu-mi faceti si mie un magazin de prezentare?