| Darktee a întrebat:

Salutare TPU, imi puteti spune ce salariu are concret un absolvent al Politehnicii din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ca angajat la KFC, ori la McDonald's?winking

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde unde- si pe ce post s-a angajat si ce salar a reusit sa-si negocieze.

| Bondarel99 a răspuns:

De la 2000 lei, daca te angajezi ca inginer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politehnica are vreo 10-15 facultati, fiecare cu specialitate ei.
Fiecare absolvent isi cauta un loc de munca in functie de pregatire, experienta, vointa samd si pe urma e platit.
Si salariul se da in functie de experienta, domeniu, oras, tara, specificul firmei, abilitatile de negociere, proiectele la care se lucreaza, nevoie de oameni ai firmei samd.

Deci reformulezi intrebarea sa stim despre ce e vorba?

| sierra1 a răspuns:

Absolventul e bucuros (că a terminat) dar fără bani, fără salariu. Nu primește bani doar că a abslolvit. Începe bătălia pentru job abia acum. Implicit bătălia pentru salariu. Deci depinde unde se angajează.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acum 17 minute | Darktee a întrebat:
Salutare TPU, cat are salariul un proaspat absolvent al Facultatii de Pompieri din cadrul Academiei de Politie A.I.Cuza,cu tot cu sporuri?

| HadesSs a răspuns:

Un absolvent nu are salariu, trebuie sa iti gaseasca intai un loc de munca ca sa aiba salariu happy

| Bunica69 a răspuns:

Depinde si ce facultate termina. Poti sa termini AC si sa ai peste 1-2k euro salar, poti sa termini Textile si Pielarie si sa mori de foame.

| Darktee explică:

Respectiv un absolvent al Electronicii sau Automatica si Calculatoare, care gaseste un loc de munca full time in Bucuresti.

| Darktee explică (pentru Darktee):

Eu sper ca nu ar fi sub 3000 lei, chiar daca nu ai experienta. Poate gandesc eu prea exagerat...

| Anon31241212 a răspuns (pentru Darktee):

La inceput iti dai seama ca nu iei atat. Trebuie sa ai rabdare. Depinde si ce facultate vrei. Nu poti sa pocnesti din degete si sa iti cada bani cu sacul.