| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca fisa medicala pentru inscriere la academia de politie o completez neaparat la un spital anume pe judet, trimis de ei (un spital al politie sau vreun spital privat ce are contract cu politia)? sau o pot completa si al mine in oras la orice cabinet vreau?
Voi sau cunoscutii vostri cum au procedat?

2 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Iti dau un exemplu simplu:la noi la Pitesti toti cei care candideaza la un loc pentru armata sau politie sunt trimisi sa -si faca analizele si testarile la spitalul si policlinica militara.De obicei armata si politia nu recunosc a fi legale decat analizele si testarile la spitalele si policlinicile de specialitate militara.Si la voi in oras mai mult ca sigur ca toti candidatii ati fost directionati catre un anumit spital care este recunoscut de acestia.O zi buna!