| schajuman1344 a întrebat:

Salutare tuturor. Astazi am fost sunat pentru un interviu la Metro Cash & Carry. Maine il am. Ma gandesc ce salariu sa cer? Postul este de consultant/consilier vanzari in Oradea. Am o experienta de 4 ani in vanzari & customer support. Dau funda si voturi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei probabil te vor intreba care sunt asteptarile tale salariale.
Tu stii ce salariu ai avut inainte, si cat iti doresti acum. Evident ca vei cere peste ce ai acum. Eventual 500-1000 ron in plus ai putea cere, in functie de responsabilitati.
Un raspuns bun ar fi: Nu mi-am facut neaparat o idee in acest sens, pentru ca nu cunosc inca responsabilitatile ce le voi avea( poti spune ce salariu ai avut inainte, si ca iti doresti mai mult -> aici tu decizi cat vrei peste).
Intreaba si de bonusuri, tichete de masa, flexibilitatea programului, posibilitati de promovare etc.
Exista varianta sa iti spuna ca primele luni iti vor oferi un salariu, iar dupa aceea ti-l vor mari. Insa, sa stii ca in multe cauzuri, multi nu s-au tinut de promisiunea aceasta.